Історія гімназії

На початку 90-х років у досвідченого вчителя і директора СШ № 7 Н. І. Дорофєєвої виникла ідея створення в м.Нікополі навчального закладу нового типу – жіночої гімназії.

Цю ідею підтримали голова міськвиконкому Мітченко І.К., директор Південно-трубного заводу Куценко О.І., начальник цеху №7 ПТЗ Сільченко О.А., голова АТ “Перспективний” Фарштендикер Л.Н. Сприяли виникненню і допомагали в становленні нового навчального закладу – жіночої гімназії: завідуючий міськвно Байдацький М.С., начальник цеху №6 Кучерський В.П., завідуюча міськфінвідділу Сидоренко Л.І.
З 1993 року було прийнято рішення міськвиконкому про реорганізацію СШ №7 у жіночу гімназію “Едем”, однак це рішення проіснувало лише 1 місяць. Міська громада не вірила на зміни на краще, а керівництво виконкому не змогло протистояти вимогам батьків учнів СШ № 7, тому рішення було скасовано.

З 1993 року педагогами СШ №7 Балик Н.П., Барабаш Н.В., Жужукало Л.М., Бабенко Н.Л. були створені дівочі прогімназічні класи, де навчали обдарованих і талановитих гімназисток. Психоневролог Олійник М.А. Та психолог Вітушкіна Л.В., співпрацюючи з педагогічним колективом, розробили систему відбору обдарованих дівчаток до прогімназичних класів. Адміністративне керування першими прогімназичними класами здійснювали заступники директора з навчально-виховної та методичної роботи Омельченко Т.М. та Бланк М.В.
У 1995 році відбувся перший випуск учениць дівочих класів із початкової ланки.  І вони довели, що їхні знання, культура поведінки, творчі здібності дають почесне право називатися ГІМНАЗИСТКАМИ.
29 серпня 1995 року в м. Нікополі виникла перша жіноча гімназія з чарівною біблійною назвою “ЕДЕМ”.

В її відкритті особисто взяли участь голова міськвиконкому Лященко К.Д., завідуючий міськвно Каряка Л.Г., секретар Ради народних депутатів Демидченко Н.І., благословив жіночу гімназію благочинний Нікопольських церков, настоятель Свято-Преображенного собору отець Анатолій (Марущак).