Євроклуб

Основні підходи у організації Євроклубу

1. Педагогічні колективи та учні шкіл на підставі відповідної інформації знайомляться зі статутними цілями і завданнями, принципами організації, формами і методами роботи Євроклубів.

2. Будь-який вчитель, зацікавлений у створенні євро клубу разом із невеликою групою учнів(в т.ч. членів – засновників клубу. Можливою є участь класних батьківських комітетів) складають план дій і проект діяльності майбутнього Клубу. Розробляють його девіз та емблему. Це гарна нагода організувати змагання серед учнів школи.

3. Потім цей попередній проект подається на розгляд директора школи або іншому уповноваженому керівному органу (у тому числі опікунській раді школи). Даний проект може бути обговорений на засіданні шкільного батьківського комітету та на педагогічній раді в присутності членів- засновників(учителі. учні). Після цього для остаточного затвердження може бути підготовлено новий проект. 4. Далі остаточний проект разом із всією необхідною інформацією, що складається з назви, адреси школи, імені вчителя,відповідального за роботу Клубу, або іншої супутньої інформації(у тому числі інформації про назву, емблему, девіз Клубу, що організовується), надсилається в організацію або установу ,котрі координують діяльність євро клубів на національному рівні для подальшого розгляду та реєстрації.

5. Ухваливши рішення щодо створення Клубу , його засновники беруть на себе зобов’язання:

5.1 Випускати рекламну інформацію про Клуб, наприклад: - створювати та поширювати плакати, новини, циркуляри тощо; - писати статті та есе для шкільної газети; - проводити наради та прес-конференції; - буклети , банери, та ін.

6. Реєструвати членів Євроклубу – йдеться про розробку - форм(умов) членства; - форм дозволів, що підписуються батьками; - режим роботи Клубу.

7. Згодом проект створення Клубу та програмні цілі клубу офіційно представляють збори асоціації батьків/учителів, яка відповідальною за виховання учнів, та/або зацікавленими особами.

Організація повсякденної діяльності Клубу

1. Відповідно до затвердженого плану роботи кожна група береться за виконання певної задачі, наприклад: Контакт з місцевою громадськістю ( місцева влада, підприємці, господарства, органи освіти та ін.) з метою отримання підтримки.

2. Отримання інформації та документації від: - батьків і друзів учнів або вчителів, які мешкають або працюють за кордоном: - інших шкіл (через програми обміну): - інших євроклубів та ін.

3. Розробляє наказу правил (що ґрунтуються на ключових положеннях діяльності клубів) або статуту Клубу (для середньої школи). Покриття затрат і витрат у діяльності Клубу мають забезпечити щомісячні членські внески, добровільні пожертвування благодійників, гранти тощо

Перші збори Євроклубу

На першому засіданні Євроклубу зазвичай необхідно: Визначити план роботи Клубу, в якому враховуються кількість та вік учнів. Визначити режим роботи Клубу. Призначити посадових осіб і розподілити обов’язки серед учнів та вчителів (Президент ,Секретар ,Скарбник, адміністратор,відповідальні за зв’язки з громадськістю, та ін.); обов’язки можуть виконувати вчителі або учні, однак мета вчителя – забезпечення постійної підтримки та керівництва. Розподілити членів Клубу по робочих групах (з урахуванням їхнього віку та інтересів) і визначити сферу діяльності кожної з них